About

12 Haziran 1989 yılında doğdum. Artvin'nin Arhavi ilçesinde büyüdüm. Artvin Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü kazandım. 2012 yazında mezun oldum. AÖF'ten Felsefe okumaya çalışıyorum. Geçen süreçte muhabirlik, editörlük gibi işler yaptım.

Uzun yıllardır blog tutuyorum. Bu benim ikinci blogum. Belirli bir temaya yönelik paylaşımlarda bulunmadım hiçbir zaman. Bir nevi benim dünyama açılan  kapı. Sevdiğim, nefret ettiğim, gittiğim, istediğim, tavsiye ettiğim, dinlediğim, yediğim, isyan ettiğim kısacası benimle ilgili her şeyi paylaşıyorum. Hayatımın şeceresi gibi. İnsanlar kendilerinden bir şeyler buldukça ve bir şeylere vesile olduğumda mutlu oluyorum. Güzel yorumlar geldiğinde “Doğru yoldayım.” diyebiliyorum.

Yazı yazmanın anlamını bilmediğim 12 yaşlarında resim kağıdına 1999 deprem haberlerinden etkilenerek durup dururken bir şeyler karaladım. Amacım resim ödevimi yapmaktı. Annemin yanına, mutfağa gitmiştim. Oturdum, açtım resim kağıdını. O sırada açık olan televizyonda haberler vardı. Takıldım ona. Haberler bitti ve elimdeki kalemle resim yapmak yerine bir şiir yazdım. Sonra okulda “Kızılay” ile ilgili şiir yarışması olduğunu duydum. Okul ikincisi olmuştum. O günden sonra yazı hayatıma girmiş oldu. Okul hayatımda tek tuk derecelerim oldu. Sanırım o gün olan olay beni heveslendirdi.

Aralık 2012'de yayına giren WoMEN Dergisi'nde Genel Yayın Yönetmenliği yaptım. İki sene ardından yayını durduruldu. 

Artık bir Angara Bird'üm! :(

Hippi kuşağını seviyorum. Daha doğrusu, felsefelerini. Doğaya, barışa olan sevgilerine; insanlara inançlarına ve özgür olmalarına imreniyorum. Ve hippi akımının öncüsü olan Beat kuşağına saplantılıyım.

Şimdilerde ise Türkiye'nin ilk çevre gazetesi Çepeçevre'nin editörüyüm.

Keşfet, sev ve yaşa!  

Benden notlar:
Fındık ve Mathilda'nın annesiyim.
Kısırı çok severim.
Ciltli kitap topluyorum.
Dünyanın birçok yerine ve sevdiklerime kartpostal yolluyorum.
Güneşli havayı en iyi antidepresan olarak görürüm.
Tatlıyı çok sevmem.
Çin'e gitmek istiyorum.
Çok sabırlıyımdır.
Bir araştırma kitabım var.
Halen daha baltaya sap olmadım.